Szegedi FE - Lizards FT - 2016.11.27.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - Lizards Floorball Team 3 - 11 (2-3; 1-5; 0-3)

Idén utoljára léptünk parkettre hazai pályán az ellen a Veszprém ellen, akikkel a nyitó fordulóban döntetlennel zártunk. Célunk egyértelműen a győzelem volt, így megszilárdítva vezető pozíciónkat a tabella élén. Az első harmadban erre még reális esély mutatkozott, de a második játékrészben teljesen szétestünk. A védekezésünk elcsúszott, lekéstünk az emberekről, a támadások vezetése pedig rendre eredménytelen volt. Nagyon gyorsan rendet kell rakni a fejekben, hogy a következő meccsre nyoma se maradjon ennek a formának.

Pontszerzőink: Bérdi (1+0;) Bozsó (0+1) 7 perc; Csordás 5 perc; Keszthelyi (1+0); Papp T. (1+0); Papp Z. (0+1).

Részletek a bővebben után!

Első fordulóbeli döntetlen után, ismét izgalmas meccs várt az SZFE-re a Veszprémiek ellen. Mindkét csapat két sorral jelent meg a csarnokban.

Harmad első perceiben az ismerkedés, tapogatózás folyt. Majd az első lehetőségünk Papp B. előtt volt, de helyzetét kihagyta. Kimaradt helyzetre góllal válaszolt az ellenfél a 6. perc elején (0-1). Egy perccel később egyenlítünk, miután Bérdi talál be Papp Z. passzából (1-1). Főleg mezőnybe folyt a játék. Több gólszerzési lehetőségünk is volt, de rendre kimaradtak a lehetőségeink. Majd Keszthelyi szerzi meg a labdát a vendégek térfelén és egy igazítás után kilövi a rövid felsőt a 16. percben (2-1). Még ebben a percben jön az egyenlítés miután a védekezésünk elcsúszik és az ellenfél védőjének megpattanó lövése kapunkba köt ki (2-2). 18. percben a vezetés is átveszik, egy távoli lövés révén (2-3). Egyenlíteni nem sikerült a harmadban, de lehetőség lett volna rá.

Második harmadban viszont összejött a 22. percben. Bozsó lövése lepattant a védőkről és a labdát Papp T. szedte össze és az üresen maradt kapuba lőtt (3-3). Vártuk, hogy a SZFE maga javára fordítja innen a mérkőzést, de sajnos nem így lett. 26. percben Bozsó kapott két perces kiállítást, amit a vendégek ki is használtak fél perccel később (3-4). Majd egy szerencsés találattal kettő lett az előny a 28. percben (3-5). Ami eddig jól működőt a védekezésünk az teljesen szétesett erre a mérkőzésre. A harmad második felében további három gólt ütve, tovább nőt az ellenfelünk előnye. Így 3-8 eredménnyel fordultunk az utolsó harmadra.

Ami sajnos újabb vendég góllal indult (3-9). Veszprém nem erőltette a támadásokat, míg a Szeged teljesen széteső játékot mutatott, amiből teljesen hiányzott így a felzárkózás lehetősége is. 51. percben kettős kiállítás történt, igaz Bozsó öt percet kapott, míg az ellenfél kettőt. 4-4 elleni játékban is a vendégek szereztek gólt az 53. percben (3-10). Mérkőzés végére megint jut egy öt perces kiállítás, amit Csordás kapott majd egy veszprémi is követi nem sokkal a büntető padra. De az újabb 4-4 elleni felállásból az ellenfél lő gólt a 60. percben (3-11).

Nem így indult a mérkőzés, hogy ennyire kikap a SZFE, de be kell látni, hogy ez egy ilyen nap volt. Mérkőzés 25. percéig rendbe volt a csapat, majd egyszerre szétesett minden. Támadásunk, védekezésünk, koncentrációnk és így nem kerülhettük el a szezonbéli első vereségünket a bajnokságban.

Folytatás 2016.12.10-én a Miskolc ellen, idegenben.