Lizards FT - Szegedi FE - 2016.09.18.

Nyomtatás PDF

Lizards Floorball Team - Szegedi FE 4 - 4 (2-3; 1-0; 1-1)

Idei első mérkőzésünkön az OB II veszprémi újoncai ellen léptünk pályára. Egy hiányzónk volt, így 4 cserével tudtunk elutazni. Sajnos már az első harmadban tovább csökkent a létszám, Zola térde fordult ki. Reméljük hamar rendbe jön!
Sok ismerkedés nem volt, már az 5. percben rezdült a háló, Bak Petya ugratta ki Pastyt, aki nem hibázott: 1-0 ide. Ezután felváltva estek a gólok. Az utolsó 14 percnek 4-4-es állással vágtunk neki, több lehetőség is akadt mindkét oldalon, de gól nem született, így 1-1 ponttal gazdagodott mindkét csapat. Hajtós, gyors meccs volt, a védelem egész jól működik, a kisebb elcsúszásokon kell még finomítani, valamint a támadások befejezését kell pontosítanunk az elkövetkező edzéseken.

Pontszerzőink: Bak (0+1); Csordás (1+0); Feil (2perc); Keszthelyi (0+1); Papdi (2+1,) 2 perc; Papp T. (1+0).

Rsézletek a bővebben után!

Vasárnap délelőtt Veszprémben volt jelenése a csapatnak az idei szezon első meccsén, amelyen 9 mezőny játékossal és 1 kapussal vettük fel a harcot az idén az OB II. újonc csapatával a „Gyíkokkal”.

Szempontunkból nem indult jól a meccs, hisz Papp Z. a meccs 3. percében lesérült és nem is tudott később visszajönni a pályára. Így nélküle kellett lehozni a meccset. Amely jól indul, hisz kapusunk indításából Papdi lő gólt a 6. percben (0-1). Nem sokig vezettünk, mivel a következő egy percben két labdavesztésünket is gólra váltották a hazaiak (2-1). 8. percben egy visszatámadás után Papdi lő gólt Keszthelyi passza után, lemásolva első gólját (2-2). Gyors gólváltás után a csapatok visszább vettek a tempóból. Helyzetek, lehetőségek adódtak mindkét oldalon, de gól nem esett. Majd a 18. percben a térfelünkön megszerzett labdából Csordás ugrik meg és kihasználva előnyét gólt lő (2-3).

Második harmad 23. percében emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült jól kihasználnunk. Sőt Feilt szabálytalannak látták a 25. percben és büntetőt ítéltek a bírók. Kapusunk sikerrel védte a büntetőt, így maradt a gól előnyünk, de egy percig 4-4-ben játszottunk, hisz Feil kiállítása életbe lépett. Rohanóssá vált a játék, de gól, gólok nem estek ebben az időszakban. 29. percben egy jól eltalált lövéssel egyenlítenek a hazaiak (3-3). Előny szerzésre megvolt a lehetőségünk mivel Papdival szabálytalankodtak, büntetőt érően a 30. percben. Amire Papp T. lett kijelölve, de kapus elfektetése után a kapufára lőtte a büntetőt. Így maradt az egál és az emberelőnyünk, amit ismételten nem tudtunk kihasználni. Veszprémiek próbáltak a térfelünkön felállva, járatva a labdát gólt szerezni, de a védekezésünk rendben volt. Lövésig ritkán jutottak el, ha igen vagy blokkoltak a védők vagy a kapusunk Bak P. védett. Mi a gyors megugrások építettünk, ami a meccsen ezen periódusában többször is sikerült, főleg Papp B, Csordás révén, de a helyzeteink kimaradtak. Így újabb gólokat nem sikerült szereznünk.

Harmadik harmad elején nekünk volt újabb lehetőségünk gólt ütni, de kimaradt a helyzet. A 44. percben Papp T. szerez labdát, majd a hazaiak térfeléről kilövi a hosszú felsőt (3-4). Előny nálunk, de az egyenlítés megint hamar jött. 47. percben a védekezésben elcsúsztunk, amit az ellenfelünk kihasznált (4-4). Következő percben Papdi küldték két perces pihenőre a bírók. Védekezésünk ismét rendben volt, a veszprémiek nem tudták kihasználni a fórjukat. Helyzetek továbbra is voltak, de gól se itt, se ott nem esett a meccs végéig, maradt a döntetlen.

Szezon első meccsén nem az elvárt szintet hoztuk. Gyengék voltunk támadásban, ill. az előnyök terén. A védekezésünk viszont rendben volt. Labdavesztések elhagyása után a kapott gólok száma is csökkenhet. Megemlítendő új játékosunk Bérdi Zsolt, aki első felnőtt meccsét játszott a SZFE színeiben és a kezdeti megilletődöttség után jól feltalálta magát a pályán, több jó labdaszerzése és blokkolása volt. Ha a középre passzolásokat elhagyja hasznos csapattag lesz. :)

Következő meccs, itthon a Miskolc ellen október 2-án.