Salming OB II - Szegedi FE - ARES HC - 2014. 02. 23.

PDF

Szegedi FE - ARES HC 5 - 17 (1-7,  2-4; 2-6)

Az első harmadban igen korán kaptunk két gólt, ezután rendeztük vonalainkat, de ellenfelünk megtalálta a réseket, a mi támadásaink pedig nem voltak eredményesek. A második játékrészben összekaptuk magunkat, szorosabb volt a védekezés, többet támadtunk, de hátrányunkat nem sikerült ledolgozni. A záró harmadban mozgosítottuk minden tartalékunkat, ám rutinos ellenfelünk támadásainak semlegesítésére és előnyük csökkentésére ez nem volt elég. Bíztunk a meglepetésben, ám a papírforma érvényesült. Kaptunk elkerülhető gólokat, ezen helyzetekre a jövőben több figyelmet kell fordítsunk.

Pontszerzőink: Baksa 1+0; Keszthelyi 1+2; Papp T. 1+1; Papp Z. 2+1; Ujvári 0+1;

Részletek a bővebben után!

Szabó Laci kivételével valamennyi csapattag megjelent a mérkőzésen, így 11 mezőnyjátékossal és 1 kapussal vágtunk neki ennek a mérkőzésnek.

Az első harmadban a múlt heti meccsen alkalmazott taktikát folytattuk. Ment is a játék a csapatnak, de főleg a mezőnyben gurult a bogyó. Aztán az 5. percben két eladott labdából az ellenfél szerez két gólt (0-2). Tovább hajtunk, míg az ellenfelünk egész pályás letámadást alkalmaz. Helyzetek akadtak mindkét oldalon. A 10. percben az Ares üt ismét gólt (0-3). A 12. percben megütjük az első gólunkat, amit Keszi készít elő és Papp Zola üt be (1-3). 14. percben ismét három a különbség (1-4). Ekkor időt kérünk, amit a sorok ill. a fejek rendezésére használunk fel és továbbra is tartjuk a taktikánkat. A csapat megy előre, több helyzetünk, kapufánk is volt, de gólt nem érünk el. A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, mivel a 17. percben újabb két gólt hoztunk össze az ellenfélnek és a 19. percben is betálalnak. Így 1-7-tel fordulunk.

A második harmadot jobban kezdjük. Közelebb védekezünk az ellenfélen, míg támadásban próbálunk eredményesebbek lenni. Gyors gólváltások történtek a 26. és a 31. perc között. 2-2 gól esett mindkét oldalon (3-9). Nálunk Zola lőtt gólt Keszi passzából, ill. Keszi szerzett gólt Tomi előkészítéséből. A 34. percben emberelőnybe kerülünk, esély a felzárkózásra. Helyzetünk van is, de az ellenfelünk remekül zár valamint remekül kontrázik így is. Két megfogott ziccerük után a harmadikat értékesítik emberhátrányban (3-10). Innentől főleg a mezőnyben folyt a játék, kivéve a 37. percet, amikor újabb gólt kaptunk (3-11).

Újabb gólok a harmadik harmadban. A 45. és a 49. percben esett, 1-1 elosztásban (4-12). Gólunkat Baksa szerezte, Józsi passzából. Továbbra is próbálkoztunk, de a szerencse sem volt velünk ma. Míg az ellenfelünk további gólokat ért el, szám szerint ötöt (4-17). A zárszó csak a miénk lett, hisz a vége előtt a 4. másodperccel Zola ad remek labdát Tominak, aki magabiztosan kilövi a hosszút (5-17).

Kár ezért a meccsért, de jobbtól sosem szégyen kikapni. Sajnos a csapat nem volt ma 100%-os állapotban. Sok volt az eladott labda és minden befelé ment az ellenfélnek.

Javítás két múlva, itthon a miskolci csapat ellen.